Lifting stehien a paží

Lifting, teda odstránenie nadbytočnej kože a napnutie kože v operovanej oblasti je možné nielen na  tvári a krku, kde je to typické a všeobecne známe, ale aj v iných oblastiach tela, kde koža prevísa. Najčastejšie je to oblasť stehien a paží, prípadne brucha.

Pacienti, ktorí sú vhodní na tento typ estetického operačného zákroku sú ženy a muži, u ktorých sa buď prejaví výraznejšie proces starnutia s ochabnutím kože a podkožia, prípadne ženy, ktoré sú v postmenopauzálnom období  a prirodzene sa im znižuje pevnosť kože úbytkom kolagénu. Vhodní sú aj pacienti, ktorí výraznejšie schudli a koža sa stala menej elastická a „prevísa“. Dôležitý je zdravotný stav pacienta.

Každý pacient pred operačným zákrokom absolvuje predoperačné vyšetrenie u svojho všeobecného lekára, alebo internistu. Vyšetrenie by malo byť zrealizované maximálne 2 týždne pred plánovaným operačným zákrokom. Nevyhnutnosťou je konzultácia v ambulancii estetickej chirurgie, kde pacient okrem potrebných vyšetrení absolvuje rozhovor o samotnej operácii, jej rizikách, či možnostiach podľa predstáv a požiadaviek pacienta.

Výsledok liftingu v oblasti paží , či stehnien je veľmi dobrý, upravuje línie tvaru tela a má pomerne dlhodobý efekt. Je samozrejme potrebné sa o seba starať, udržiavať stabilnú hmotnosť.

Po operačnom zákroku, ktorý je častejšie realizovaný v celkovej anestézii pacient ostáva v starostlivosti v priestoroch našej kliniky do nasledujúceho dňa. Odporúčame v pred a pooperačnom období nefajčiť, neužívať antikoncepciu. Rany v operovanej oblasti sa hoja cca 2 týždne, v mieste operácie sú počas tohto obdobia modriny, opuchy, môže byť prítomný pocit napätia, znížená citlivosť, či bolestivosť. Najmä napätie a občasný  pocit horšej citlivosti sa môže objavovať u pacientov aj dlhšiu dobu ( niekoľko týždňov) od operačného zákroku. Pacienti si hneď v prvý pooperačný deň oblečú kompresívnu bielizeň, ktorá spevňuje operovanú oblasť a je odporúčané ju nosiť aspoň po dobu 6 týždňov od zákroku.